Tadeusz Kuchno

Ostatni akcent w ramach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim za nami. W niedzielę, w Paryżu rywalizowano w kayak crossie, gdzie w czołowej piętnastce uplasowało się dwóch polskich reprezentantów: Klaudia Zwolińska i Tadeusz Kuchno.

Na piętnastym miejscu została sklasyfikowana Klaudia Zwolińska po tym jak z rana najpierw zajęła drugie miejsce w 1/16 finału, a później w 1/8 zwyciężyła dostając się bez problemu do jednego z ćwierćfinałów. Tam niestety zakończyła swoje zmagania na ostatniej pozycji. Zdecydowanie szybciej, bo na 1/8 finału, po zajęciu czwartego miejsca z zawodami pożegnała się druga z Polek – Dominika Brzeska. Nasza kajakarka górska ostatecznie uplasowała się na dwudziestej dziewiątej lokacie.

Jeszcze bardziej usatysfakcjonowany swoim końcowym dwunastym miejscem może być Tadeusz Kuchno. Polak co prawda w pierwszej rundzie dopłynął do mety na czwartej pozycji, ale w repasażu wywalczył sobie awans do ćwierćfinału. W 1/4 był o krok od dostania się do półfinału. Końcowo jednak po zajęciu trzeciego miejsca ta sztuka mu się nie udała.