Fot. Twitter @majkaformal. UAETeamEmirates

Ośmioetapowy wyścig Criterium du Dauphine potwierdził, że polski kolarz jest w niezłej dyspozycji przed prestiżowym Tour de France. Rafał Majka uplasował się na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej. Na ostatnim etapie dojechał do mety na siódmej lokacie. 

Jeśli trzeba by było zabawić się w proroka i odgadnąć w jakiej dyspozycji jest aktualnie Rafał Majka (UAE Team Emirates) to jeszcze jakiś czas temu nie byłoby to trudne. Na dziś jednak ciężko to jednoznacznie przewidzieć, bo polski kolarz przeplata słabsze występy lepszymi. W ciągu ostatnich kilku dni podczas ośmiu etapów Criterium du Dauphine z pewnością jego jazdę można zaliczyć do tej lepszej formy. Jak będzie podczas Tour de France? Tego nie wiemy, ale ostatnie wyniki z pewnością mogą napawać większą nadzieję niż te sprzed kilku dobrych tygodni wstecz.

Rafał Majka przed ostatnim etapem zajmował dwudzieste pierwsze miejsce w generalce. Po siódmym miejscu na ósmym etapie przesunął się o kilka pozycji w górę lądując ostatecznie na czternastej lokacie ze stratą 7:41 do zwycięskiego Jonasa Vingegarda. Wcześniej Polak kolejno plasował się na pięćdziesiątej czwartej, czterdziestej, sześćdziesiątej ósmej, trzydziestej drugiej, szesnastej, piętnastej, dwudziestej szóstej pozycji. Ciągle więc były to miejsca w czołowej siedemdziesiątce wyścigu.

Klasyfikacja generalna ośmioetapowego wyścigu Criterium du Dauphine:

1. Jonas Vingegaard – 29:28:39

2. Adam Yates +02:23

3. Ben O’Connor +02:56


14. Rafał Majka +07:31

84. Łukasz Owsian +01:24:24

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!