Karol Świderski

To była piękna asysta Karola Świderskiego w meczu amerykańskiej MLS pomiędzy Charlotte FC, a Seattle Sounders. Takie zagrania nie zdarzają się zbyt często, a nawet jeśli to rzadko przynoszą gola.

Cała przepiękna akcja miało miejsce w 17. minucie spotkania, kiedy najpierw Świderski przyjął zjawiskowo piłkę, a później z woleja dośrodkował ją w pole karne rywali. Jego koledze klubowemu – Jaylinowi Lindseyowi zostało wpakowanie jej do siatki. Ostatecznie zespół Karola Świderskiego, Kamila Jóźwiaka i Jana Sobocińskiego zremisował 3:3 z Seattle Sounders.

Świderski na boisku spędził cały mecz, a Jan Sobociński przesiedział pełne dziewięćdziesiąt minut na ławce rezerwowej. Kamil Jóźwiak natomiast nie znalazł się w kadrze meczowej. Polski pomocnik jest kontuzjowany i nie może aktualnie wrócić do gry.

W tabeli MLS konferencji wschodniej Charlotte FC zajmuje dziesiąte miejsce z dwudziestoma dwoma punktami.

Liga amerykańska MLS:

Charlotte FC – Seattle Sounders 3:3 (1:2)

11′ 0:1 Cristian Roldan

17′ 1:1 Jaylin Lindsey (asysta Karola Świderskiego)

36′ 1:2 Raul Ruidiaz

53′ 2:2 Ashley Westwood

70′ 2:3 Raul Ruidiaz

89′ 3:3 Patrick Agyemang