Bartłomiej Drągowski i Przemysław Wiśniewski

Niedzielny wieczór nie był łaskawy dla czwórki polskich piłkarzy, którzy w barażu o pozostanie w Serie A wraz z Spezią Calcio przegrali 1:3 z Hellas Verona FC, w którym gra Paweł Dawidowicz. W nowym sezonie Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca, Szymon Żurkowski i Przemysław Wiśniewski będą grać we włoskiej Serie B. Ratunkiem przed tym może być dla nich jedynie transfer.

Cała czwórka polskich graczy z Spezii Calcio pojawiła się na boisku od pierwszej minuty. Drągowski i Reca zakończyli spotkanie bez zmian, natomiast Żurkowski i Wiśniewski zostali zastąpieni innymi piłkarzami. Polski pomocnik zszedł z murawy w 65. minucie, a obrońca w 53. Żurkowskiego zmienił Wiktor Kowałenko, a Wiśniewskiego Daniele Verde. Sędzia nie oszczędzał piłkarzy i pokazał kilka żółtych kartek, w tym dla Arkadiusza Recy i Pawła Dawidowicza za faule. W zespole Verony, po zwycięstwie 3:1 nad Spezią utrzymanie zapewnił sobie polski defensor Paweł Dawidowicz, który na boisku przebywał do 59. minuty. Po tym czasie został zmieniony przez Juana Cabala.

Mecz barażowy o utrzymanie we włoskiej Serie A:

Spezia Calcio – Hellas Verona FC 1:3

5′ 0:1 Marco Faraoni

15′ 1:1 Ethan Ampadu

26′ 1:2 Cyril Ngonge

38′ 1:3 Cyril Ngonge