Foto: worldtaekwondo.org

Aleksandra Kowalczuk i Patrycja Adamkiewicz mogą cieszyć się z kolejnych punktów do rankingu olimpijskiego, dzięki dobrej postawie podczas Grand Prix w Rzymie o randze G6. Obie polskie reprezentantki uplasowały się na piątych miejscach w swoich kategoriach wagowych. 

Adamkiewicz występowała w kategorii -57 kg. Na pierwszy ogień pokonała w dwóch rundach Tajkę Su Po-ya w stosunku 2:0. Później podjęła Litwinkę Klaudię Tvaronaviciute od której również była lepsza. Tak samo jak Po-ya – Tvaronaviciute przegrała z Polką 0:2. Schody zaczęły się dopiero w ćwierćfinale, gdzie nasza reprezentantka trafiła na Amerykankę Faith Dillon. Adamkiewicz musiała uznać wyższość swojej rywalki po dwóch rundach.

Podobnie wyglądały pojedynki drugiej z Polek – Aleksandry Kowalczuk (kat +67 kg). Nasza taekwondzistka szybko uporała się z reprezentantką Jordanii – Ramą Abo-Alrub, a później to samo zrobiła z Niemką Loreną Brandl. Obie walki zakończyła wygraną 2:0. Od podium dzieliło ją zwycięstwo z Francuzką Althea Laurin, która niestety odebrała marzenia Polki pokonując ją 2:0.

Mimo braku pudła obie polskie reprezentantki dostaną sporo punktów do rankingu olimpijskiego, co przybliży ich do kwalifkacji na igrzyska w Paryżu. Kolejna szansa na zdobycie cennych oczek nadejdzie podczas Grand Prix w Paryżu, Taiyuan i Manchesterze. Wcześniej jeszcze odbędą się igrzyska europejskie w Krakowie.

Wyniki kategorii -57 kg. kobiet:

1. Jade Jones

2. Nahid Kiyanichandeh

3. Faith Dillon, Yu-Jin Kim


5. Patrycja Adamkiewicz 

Wyniki kategorii +67 kg. kobiet:

1. Lei Xu

2. Althea Laurin

3. Rebecca Mcgowan, Zeqi Zhou


5. Aleksandra Kowalczuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!