Kociołek i Łodej

Ostatni weekend przyniósł dwa polskie krążki w siatkówce plażowej. Podczas turnieju Beach Pro Tour Futures we Włoszech Katarzyna Kociołek i Marta Łodej oraz Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak wywalczyli sobie medale.

Polskie reprezentantki świetnie pokazały się już w meczach grupowych tego turnieju zajmując pierwsze miejsce. To dało im bezpośredni awans do ćwierćfinału. W nim Kociołek i Łodej zwyciężyły nad reprezentantkami gospodarzy Mancinelli/Bianchi. Mimo przegranej w pierwszej secie Polki potrafiły odwrócić wynik tego spotkania i wygrać 2:1. Dalej czekała na nie para argentyńska Najul/Peralta. Tutaj nasze panie szybko rozbiły swoje rywalki w dwóch setach (21:14, 21:12). W finale znów musiały się mierzyć z gospodyniami. Tym razem na przeszkodzie do złotego medalu stanęły im Bianchin/Scampoli. Ten pojedynek trwał już zdecydowanie dłużej i zapewnił dużą atrakcyjność dla kibiców plażówki. Polki dzielnie walczyły, ale nie dały rady Włoszką, które wygrały 2:1.

Agata Ceynowa oraz Nicole Jochym odpadły w 1/4 finału z Kanadyjkami Dunn/Furlan przegrywając 0:2.

W tym samym czasie w szwajcarskim Spiez trwała rywalizacja panów. Tam również mieliśmy polski duet. Piotr Janiak oraz Jędrzej Brożyniak zdobyli brązowe medale, choć nic początkowo tego nie sugerowało. Już podczas zmagań w grupie nasi reprezentanci jedno spotkanie wygrali, żeby kolejne przegrać. Musieli zatem zagrać w barażu Na całe szczęście zwycięstwo nad Norwegami Ringoenem/Sundenem 2:0 wystarczyło do awansu dalej. W ćwierćfinale mierzyli się z Niemcami Husterem/Pfretzschnerem. Spotkanie było bardzo wyrównane, ale ostatecznie to Polacy wyszli z niego zwycięsko 2:1. Półfinał przyniósł wysoką porażkę Janiaka i Brożyniaka ze Szwajcarami Krattigerem/Breerem. W walce o brąz napotkali Finów Sirena/Nurminema. Tutaj już nie mieli problemów i załatwili sprawę w dwóch setach (21:14, 21:15).