Magdalena Fręch (WTA. 77) zameldowała się w trzeciej rundzie WTA 250 w Nottingham pokonując Chinkę Lin Zhu (WTA. 39). W 1/4 finału może czekać ją rywalizacja z Magdą Linette lub Brytyjką Jodie Burrage.

Inaugurujący set zakończył się po zaledwie czterdziestu minutach. Polka pozwoliła swojej rywalce ugrać zaledwie dwa sety. W pierwszym i trzecim przełamała przeciwniczkę korzystając z pierwszych break-pointów. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale w piątym gemie Lin Zhu wybroniła się przed odbiorem podania. Chinka nie miała żadnej szansy na przełamanie i przegrała sromotnie 2:6.

Niewiele dłużej trwał drugi set, choć w nim mieliśmy o wiele więcej emocji. Polka na przełamanie poczekała do trzeciego gema, a później to samo powtórzyła w piątym. Co więcej oba gemy zwyciężyła tym samym wynikiem 40:15, po pierwszych breakpointach. Chinka przebudziła się na chwilę w szóstym gemie i odpowiedziała również przełamaniem. To jednak nie wystarczyło do dogonienia Polki, która w dziewiątym gemie miała piłkę meczową. Ostatecznie nie udało się jej skończyć. W dziesiątym gemie Lin Zhu nie była już w stanie przedłużyć losów tego spotkania. Magdalena Fręch zwyciężyła 6:4 i w całym meczu 2:0.

Dziś Polka pozna swoją rywalkę w 1/4 finału. Będzie to jej koleżanka reprezentacyjna – Magda Linette (WTA. 21) bądź Brytyjka – Jodie Burrage (WTA. 131).