Fot: zprp.pl

W pierwszym spotkaniu Pucharu Prezydenta reprezentacja Polski do lat 21 pokonała Libię 37:17.

Biało-Czerwoni, którzy fazę grupową zakończyli na trzeci miejscu walczą o ukończenie mistrzostw świata na miejsca 17-32.

Podopieczni Zygmunta Kamysa od początku spotkania przeważali i nie pozwalali na zbyt wiele rywalowi, który popełniał proste błędy zarówno w obronie jak i w ataku i na przerwę Polacy schodzili prowadząc 21:7. W drugich 30.minutach Polacy pozwolili rywalowi na więcej, a efektem tego było zmniejszenie prowadzenia naszej reprezentacji, która ostatecznie pokonała rywali 37:17.

Kolejne spotkanie reprezentacja Polski rozegra w poniedziałek o godzinie 11:00 z Algierią.

Polska – Libia 37:17 (21:7)

Polska: Ałaj, Jastrzębski – Kosznik 7, Wiaderny 5, Wasiak 5, Krawczyk 4, Graczyk 3, Nowak 3, Mielczarski 2, Będzikowski 2, Krok 2, Sladkowski 2, Molski 1, Karpiński 1, Powarzyński, Stempin.