Mimo zdecydowanej porażki z Wielką Brytanią w finale Igrzysk Europejskich, kobiecej reprezentacji rugby należą się słowa uznania za występ w tej konkurencji i finalnie zdobycie srebrnego medalu.

Pierwsze fragmenty meczu były zacięte, a polskie zawodniczki z determinacją odpierały ataki zespołu z Wysp Brytyjskich. Jeden z nielicznych ataków Polek, wykorzystały Brytyjki. Kontra Emmy Sary Uren zakończyła się przyłożeniem, do którego dwa punkty z podwyższenia zapisała Isla Norman-Bell. Następnie sposób na Biało-Czerwone znalazły jeszcze Uren i Jones, a polskie reprezentantki na przerwę schodziły w trudnej sytuacji, przegrywając 0-19.

Po przerwie nasz zespół usiłował podjąć walkę z faworytkami turnieju europejskiego, lecz nie zdołały ani zagrozić konkurentkom, ani zdobyć honorowych punktów.

Zwycięstwo i złoty medal zapewnił Brytyjkom bezpośrednią kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu. Biało-Czerwone, podobnie jak brązowe medalistki Czeszki, będą się ubiegać o udział w igrzyskach olimpijskich  w barażu interkontynentalnym.

To wielki sukces budowanej od 10 lat reprezentacji Polski, której nie dawano szans na żaden z medali.