Reprezentacja Polski w beach soccerze przegrała w spotkaniu o trzecie miejsce Igrzysk Europejskich po rzutach karnych z Portugalią. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

W pierwszych minutach spotkania to Portugalki dominowały i miały rzut wolny jednak uderzyła wysoko nad bramką. Polki po kapitalnej akcji wyszły na prowadzenie w trzeciej minucie po bramce z dystansu Katarzyny Nowak. Po chwili rywalki mogły doprowadzić do wyrównania jednak uderzenie Ferreiry zatrzymało się na poprzeczce. W siódmej minucie z rzutu wolnego uderzała Ines Cruz jednak w bramce pewnie spisała się Adrianna Banaszkiewicz. Po dłuższej dominacji Portugalek przed szansą na zdobycie bramki stanęła Wiktoria Słowy, która uderzyła niecelnie. W 10.minucie Biało-Czerwone miały rzut wolny jednak uderzenie Katarzyny Nowak i dobitkę Magdaleny Sobal wybroniła Marrieros.

Druga część rozpoczęła się od dwóch uderzeń Portugalek, które wybroniła Dominika Dewicka. W odpowiedzi na bramkę rywalek uderzała Paulina Bednarska. Bliska podwyższenia wyniku była Katarzyna Gozdek, której uderzenie zatrzymało się na słupku. Po chwili uderzenie Dagmary Świt zatrzymało się na poprzeczce. Swoją szanse na zdobycie bramki miała Kornelia Okoniewska, której uderzenie z rzut wolnego okazało się niecelne. W 22. minucie czerwoną kartką ukarana została Wiktoria Kaczmarek. Rywalki bardzo szybko wykorzystały grę w przewadze, bo już po rzucie wolnym po, którym reprezentantka Polski otrzymała czerwoną kartkę Toscano Ema uderzeniem z rzutu wolnego doprowadziła do wyrównania. Niesamowite trafienie zaliczyła bramkarka Dominika Dewicka, która potężnym uderzeniem pokonała bramkarkę rywalek i wyprowadziła Biało-Czerwone ponownie na prowadzenie!

W drugiej tercji Portugalii doprowadziły do wyrównania w 25. minucie po golu Cruz, która wykorzystała błąd w wyprowadzeniu piłki przez Polki zdecydowała się na strzał i pokonała Dewicką. Portugalki po zdobyciu bramki dominowały i miały szanse na objęcie prowadzenia jednak uderzenie Flores wybroniła Dominika Dewicka.W końcówce trzeciej tercji Suskiewicz uderzała niecelnie, a po chwili po drugiej stronie boiska na strzał zdecydowała się Toscano uderzając obok bramki. W ostatnich sekundach Kornelia Okoniewska mogła zapewnić reprezentacji Polski zwycięstwo jednak nie trafiła czysto w piłkę, którą przejęła bramkarka rywalek.

Dogrywka nie przyniosła bramek i o zwycięstwie w meczu o brązowy medal Igrzysk Europejskich zdecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się reprezentacja