Dawid Kubacki został złotym medalistą Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem! Srebrny krążek wywalczył Jan Hoerl, a brązowy Philipp Raimund.

Dawid Kubacki po pierwszej serii zajmował drugie miejsce (139 m), tracąc do prowadzącego Jana Hoerla (140 m) 1,1 punktu. Na trzeciej lokacie znajdował się Philipp Raimund (138 m). Tuż za podium plasował się natomiast Piotr Żyła (136,5 m), który do Niemca miał stratę niecałych trzech punktów.

W pierwszej „10”, na szóstej lokacie, sklasyfikowany został także Aleksander Zniszczoł (136 m). Na dalszych pozycjach znaleźli się pozostali reprezentanci Polski: Paweł Wąsek był 12. (130 m), a Kamil Stoch 22. (127 m).

W finałowej serii Dawid Kubacki skoczył 134,5 metra, co pozwoliło mu zwyciężyć w sobotnich zawodach i sięgnąć po złoty medal Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Drugiego Jana Hoerla (130 m) wyprzedził o 6,1 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Philipp Raimund (132,5 m).

W czołowej „10” konkursu uplasowało się jeszcze dwóch Biało-Czerwonych: Piotr Żyła zajął siódme (130 m), a Aleksander Zniszczoł dziesiąte miejsce (127,5 m). Paweł Wąsek ostatecznie znalazł się na 15. pozycji (127 m). Kamil Stoch w drugiej próbie skoczył tylko 122,5 metra, przez co zawody zakończył dopiero na 29. lokacie.