Natalia Kałucka może dopisać sobie na konto kolejny sukces. Dopiero co zdobyła złoty Medal Igrzysk Europejskich, a w niedzielę zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w Villars ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy.

Kolejne dobre informacje przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Świata napływają do nas tym razem z Villars. To właśnie tam Natalia Kałucka zwyciężyła w zawodach rangi Pucharu Świata.

Polka tym samym utrzymała swoją wybitną formę. Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu zdobyła złoto na Igrzyskach Europejskich. Kilka dni temu 21-latka ustanowiła nowy rekord życiowy (6,57). Nie przetrwał on jednak długo, gdyż Kałucka wyśrubowała go w kwalifikacjach. Na obecną chwilę jej „życiówka” wynosi 6,45.

Optymizmem napawa także występ siostry bliźniaczki Natalii – Aleksandry – która kwalifikacje zakończyła na trzecim miejscu z czasem 6,82. Z walki o medale odpadła jednak w 1/8 finału.

Na kwalifikacjach natomiast swój występ zakończyły inne Polki – Patrycja Chudziak (18. miejsce, czas 7,43) oraz Anna Brożek (22. miejsce, czas 7,72).