Wspinaczka sportowa
Foto: world-today-news.com

Ciężko wyobrazić sobie aby ktoś mógł powstrzymać tak dysponowaną Aleksandrę Mirosław w Pucharze Świata we wspinaczce sportowej. Polka w Salt Lake City kolejny raz udowodniła, że nie ma szybszej alpinistki od niej. 

29-letniej Polce w osiąganiu świetnych rezultatów i przekładanie tego na zwycięstwa nie przeszkadza dosłownie nic. Mimo drobnego poślizgu w kwalifikacjach Aleksandra Mirosław i tak je wygrała w cuglach z wynikiem 6,42 s. Na kolejnych etapach również nie mogła znaleźć sobie równej rywalki. W 1/8 finału pokonała Niemkę Franziskę Ritter, a w ćwierćfinale Indonezyjkę Nurul Iqamah. W półfinale natomiast była szybsza od Chinki Lijuan Deng. W finale spotkała się z kolejną Indonezyjką, z którą miała do wyrównania porachunki za eliminację w 1/4 finału drugiej polskiej reprezentantki – Natalii Kałuckiej. Mirosław z czasem 6,43 s. wyprzedziła ją aż o 0,39 s.

Aleksandra Mirosław wygrała także poprzednie zawody w Pucharze Świata, najpierw w Seulu, a później w Dżakarcie. Na początku czerwca czekają ją kolejne zmagania w ramach PŚ. Tym razem alpinistki będą próbować swoich sił w Pradze. Ciężko jednak przypuszczać aby tam Aleksandra Mirosław zakończyła swoją dominację.

Polka szczególnie patrzy w kierunku Mistrzostw Świata w Brnie, gdzie będzie mogła wywalczyć sobie olimpijską kwalifikację oraz na Igrzyska Europejskie w Krakowie, które również będą ważną imprezą.

Wyniki PŚ w Salt Lake City: 

1. Aleksandra Mirosław 

2. Desak Made Rita Kusuma Dewi

3. Lijuan Deng


5. Natalia Kałucka

9. Aleksandra Kałucka

13. Patrycja Chudziak

32. Anna Brożek 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!