Aleksandra Mirosław

Ostatnie akordy Pucharu Świata we wspinaczce sportowej zawędrowały do chińskiego Wujiang. Z szóstki polskich alpinistów czwórka wystąpi w 1/8 finału.

Nie było zaskoczenia jeśli chodzi o kwalifikację kobiet. W nich pewnie zwyciężyła Aleksandra Mirosław z czasem 6,30 s. Druga była Aleksandra Kałucka – 6,89 s. Do 1/8 finału dostała się też Natalia Kałucka – 5. miejsce z wynikiem 6,96 s. oraz Patrycja Chudziak – trzynasta lokata z czasem 7,30 s. Odrobinę do awansu zabrakło Annie Brożek – siedemnaste miejsce.

Poza finałem znalazł się też Marcin Dzieński. Polak uplasował się na dopiero dwudziestej drugiej lokacie z wynikiem 5,45 s. Do finału trzeba było ”pobiec’ 5,35 s.

Do samego końca będzie toczyła się walka jutro nie tylko o podium imprezy, ale również o klasyfikację generalną. Aktualnie prowadzi w niej Natalia Kałucka, która brała udział we wszystkich tegorocznych Pucharach Świata. Aleksandra Mirosław w przypadku wygranej nie jest jednak na straconej pozycji aby po raz trzeci w karierze zwyciężyć w klasyfikacji generalnej.