Magda Linette przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencić 6:3, 6:1 i zakończyła swoją przygodę na kortach Wimbledonu na trzeciej rundzie.

Otwarcie seta należało do Linette, która pewnie wygrała gema przy własnym serwisie. Niestety przy serwisie rywalki Polka nie wykorzystała break pointa, a przy własnym serwisie dała się przełamać Bencić, która po chwili prowadziła już 3:1. Szanse na przełamanie 31-letnia tenisistka miała w ósmym gemie, w którym nie wykorzystała dwóch szans na przełamanie. Dziewiąty gem należał do Szwajcarki, która wykorzystała pierwszą piłkę setową i wygrała pierwszego seta 6:3.

Drugi set mógł rozpocząć się od wygrania gema przez Linette, która miała trzy piłki na przełamanie rywalki, jednak po raz kolejny Szwajcarka wyszła obronną ręką i wyszła na prowadzenie 1:0. Niestety Linette przy własnym serwisie nie potrafiła przeciwstawić się rywalce, która kapitalnym returnem zakończyła kolejnego gema. W kolejnych gemach pochodząca z Poznania tenisistka popełniała błędy, co wykorzystywała Benicić i zanotowała drugie przełamanie, co zaowocowało prowadzeniem 4:0. Pierwszego gema Linette ugrała przy stanie 5:0, gdy wybroniła trzy piłki meczowe. Przy własnym serwisie Bencić była nie do zatrzymania i potwierdziła to w siódmym gemie, który wygrała i zakończyła spotkanie wygrywając 6:3, 6:1.