JAKUB PIŚLA fot. fiba basketball

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej nasi reprezentanci w koszykówce do lat 20 na Mistrzostwach Europy musieli uznać wyższość Francji. Trójkolorowi wygrali swoją grupę i w 1/8 nie pozostawili  również naszym juniorom złudzeń. Najskuteczniejszym w naszym zespole był Jakub Piśla.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando rywali. Mankamentem naszych reprezentantów była słaba skuteczność, gdyż rywale walczyli w obronie. Francuzi szybko wypracowali dwucyfrową przewagę, na przełomie pierwszej i drugiej kwarty rzucając 20 punktów z rzędu. Nasza kadra popełniła w tym fragmencie spotkania dużą liczbę strat, miała też problem ze skutecznością w ataku.

Lepszą grę nasz zespół zaprezentował w końcówce drugiej kwarty i na początku trzeciej odsłony. Wówczas zespół Krzysztofa Szablowskiego potrafił zatrzymać Trójkolorowych w ataku, sam zwyciężając 18:0.

Kolejne spotkanie w mistrzostwach Europy dywizji A U20 mężczyzn Polacy rozegrają w czwartek. Rywalem Biało-Czerwonych będą Włochy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20 polskiego czasu. Naszym juniorom pozostaje teraz walka o miejsca 9-16.

Francja – Polska 89:55 (30:11, 16:8, 18:21, 25:15)

Polska: K. Piśla 11, M. Wilczek 10, P. Winkowski 8, A. Busz 6, J. Andrzejewski 6, A. Wiśniewski 5, J. Urbaniak 5, M. Duda 2, F. Guratowski 1, W. Siembiga 1, D. Krużyński 0, H. Łałak 0.

Źródło: inf.prasowe PZKosz