Dramatyczna końcówka spotkania Polek z Włoszkami w półfinale Mistrzostw Europy EHF do lat 19 przyniosła minimalne zwycięstwo drużynie z Półwyspu Apenińskiego. W czasie całego spotkania najczęściej nieznaczna inicjatywa należała do reprezentantek Włoch, lecz ambitnie walczące do samego końca Biało-Czerwone przed finiszem doprowadziły do remisu i zabrakło niewiele do wielkiego sukcesu w postaci awansu do finału.

Starcie z młodzieżową kadrą Włoch rozpoczęło się od prowadzenia Polek 3:1. W szóstej minucie tablica wyników wskazywała remis, 4:4. Przez kolejne minuty obserwowaliśmy wyrównaną walkę po obu stronach boiska. Żadna z drużyn nie mogła zbudować przewagi. Bramkarki spisywały się bardzo dobrze i piłki nie mogły wpaść do siatki (18′, 8:8). Włoska trenerka poprosiła o czas i za sprawą cennych wskazówek jej podopieczne wyszły na dwubramkowe prowadzenie (21′, 11:9), którego nie oddały już do końca pierwszej połowy (30′, 13:11).

Na początku drugiej części meczu Polki odrobiły straty (35′, 13:13). Remis nie trwał długo, bo już po chwili rywalki ponownie wyszły na trzy bramki przewagi (39′, 16:13). Włoszki popisywały się skutecznymi akcjami, których nie mogły zatrzymać zawodniczki Marcina Bożka (43′, 18:15). Na kwadrans przed końcem spotkania Polki wyrównały wynik (45′, 18:18) i utrzymywały go przez kolejne minuty (56′, 22:22). Nerwową końcówkę lepiej wytrzymały Włoszki, a bramkę na wagę zwycięstwa w meczu rzuciła Asia Kristel Mangone.

Włochy – Polska 24:23 (13:11)

Polska: Rusin, Piotrowska, Kuspiet – Grzesista 6, Koss 4, Leśniak 4, zabielny 3, Granicka 2, Wach 2, Męczykowska 1, Zgleszewska 1, Dworniczuk, Kuźmińska, Bartkowiak, Drewnik, Opara.

MVP: Maddalena Cabrini

Źródło: zprp.pl