Zwycięstwem z przytupem z Bułgarią zakończyły udział w turnieju Mistrzostw Europy do lat 17 reprezentantki Polski. Nasza młodzież straciła już wcześniej szansę na awans do półfinału, ale dzięki dzisiejszej trzysetowej wygranej w bardzo dobre stylu, może zająć wysokie, trzecie miejsce w grupie.

Do dzisiejszego meczu oba zespoły przystąpiły bardzo zmotywowane, niemal cała partia upłynęła pod znakiem wyrównanej walki, od początku żadna z reprezentacji nie była w stanie odskoczyć rywalkom na więcej niż dwa oczka przewagi, przez co przez większość czasu gra toczyła się punkt za punkt (13:12). Dobrze dysponowana była szczególnie Barbara Grejman (19:18). W końcówkę różnicę zrobiły przede wszystkim świetne zagrywki atakującej Nataszy Ornoch, dzięki którym Biało-Czerwone wreszcie wyszły na prowadzenie i finalnie odniosły zwycięstwo na otwarcie spotkania (25:22).

W drugim secie Polki zaczęły więcej grać środkiem, skutecznymi atakami popisywała się Weronika Janusz, Bułgarki nie pozostały jednak dłużne i znacznie poprawiły grę w bloku (7:6). Gdy przewaga polskiego zespołu wzrosła do trzech oczek, o przerwę dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec reprezentacji Bułgarii (12:9), nie było to jednak w stanie zakłócić bardzo dobrego rytmu gry naszych reprezentantek (18:11). Na zmianie zadaniowej w polu serwisowym pojawiła się Zuzanna Kicman (22:15). Bułgarkom udało się nieco odrobić straty, jednak przy piłce setowej dla Polek pomyliły się w zagrywce, dając zwycięstwo naszemu zespołowi (25:20).

W trzeciej partii siatkarki z Bałkanów nie zamierzały składać broni i wytrwale walczyły o przedłużenie losów spotkania o kolejne partie (8:8). Natasza Ornoch sprytnie kiwnęła na lewym skrzydle (15:14), po chwili bezpośrednio z zagrywki zapunktowała także Weronika Janusz (17:14). Trzeci set, a równocześnie całe spotkanie, atakiem ze środka siatki skończyła Maja Koput (25:19).

Polska – Bułgaria 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Polska: Robińska, Michalak, Grejman, Ornoch, Szewczyk, Ziółkowska, Janusz, Pinderska, Olszowiec, Kicman, Dorywalska, Redzimska, Bulzacka, Koput

Źródło: pzps.pl