Foto: boiskaistadiony.pl

W dniu dzisiejszym podpisano umowę, zgodnie z którą grupa TAURON została sponsorem tytularnym Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, a także Metropolii Silesia – polskiej drużyny kobiecej grającej w EWHL.

Umowa, która została podpisana w poniedziałek, zakłada wsparcie finansowe dla klubów hokejowych w latach 2023-2027.

Od nadchodzącego sezonu rozgrywki mężczyzn będą nosiły nazwę TAURON Hokej Liga, a a Polska Liga Hokeja Kobiet – TAURON Liga Hokeja Kobiet.

Wielkie brawa dla prezesa Radosława Piesiewicza za to, że przez trzy miesiące działalności w PKOl wszystko rozwija się w ogromnym tempie. Dziękuję prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za to wsparcie. Nasi hokeiści osiągnęli niedawno niewyobrażalny sukces i są w gronie elitarnych zespołów na świecie. W lutym przyszłego roku w Polsce odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 r. To nie jest łatwa sprawa, bo w elicie jest 16 zespołów, a kwalifikację olimpijską może uzyskać 12 drużyn. Będziemy o nią walczyć, na początek na przepięknym obiekcie w Sosnowcu. Nasze panie natomiast są blisko, bo damski hokej od 10 lat prężnie rozwija się w Polsce. Reprezentacja kobiet zakwalifikowała się do ostatniego etapu kwalifikacji olimpijskich i wszystko przed naszymi Orlicami — powiedział prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Mirosław Minkina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!