Na rozgrywanych w Czarnogórze Mistrzostwach Europy do lat 17 Biało-Czerwoni nie zwalniają tempa. W piątym spotkaniu Polacy pokonali czwartą przeszkodę, Czechów, w trzech setach. Nasi południowi sąsiedzi sprawili problemy reprezentantom Polski tylko w drugim secie. W pierwszym i trzecim dominacja polskiej młodzieży nie podlegała dyskusji.
Od początku spotkania Biało-Czerwoni przejęli inicjatywę. Choć przyjęcie nie było najmocniejszą stroną naszych zawodników (30% pozytywnego przyjęcia w pierwszej odsłonie), to nie wpływało ono znacząco na ofensywę. Podopieczni trenera Łozy mieli 45% skuteczności w ataku, szybko odskakując na 16-11 i pewnie rozstrzygając partię otwarcia na swoją korzyść 25-20. Od początku spotkania bardzo dobrze spisywali się Oskar Trwaka i Marcel Kiciński (obaj po 6 punktów w pierwszym secie).
Drugi set miał zgoła odmienny przebieg, gdyż rywale znacząco wyżej zawiesili poprzeczkę, a nasi zawodnicy popełniali dużo błędów (12!). Choć to Czesi byli na prowadzeniu 21-16, za sprawą bardzo dobrej zagrywki i zbalansowanej grze w ofensywie, to nasza drużyna zdołała odwrócić losy tej partii, wygrywając ją 29-27! Ciężar zdobywania punktów był nadal na barkach Trwaki (9 punktów!) i Kicińskiego (8).
Porażka w drugiej partii podcięła skrzydła Czechom, co skrzętnie wykorzystali Biało-Czerwoni. Polacy doskonale spisywali się w bloku (5 punktów w tym elemencie), triumfując w tym secie i całym spotkaniu 25-15. W całym spotkaniu Marcel Kiciński zdobył 19 punktów (3 bloki, 16 ataków – 57% skuteczności) a Oskar Trawka 17 (1 blok, 1 as, 15 ataków przy 50% skuteczności). W bloku imponował również Igor Nurkiewicz, który podobnie jak Kiciński odnotował 3 punkty w tym elemencie.
Czechy – Polska 0:3 (20:25, 27:29, 15:25)

Czechy: Martina Zidlik, Jiri Donat, Jakub Svoboda, Alexandr Mraz, Tobias Prichystal, Michal Balaz, Marek Cajan (L), Nicolas Hermansky (L), Dan Filip, Alexandr Jonke, Dominik Toth, Mikulas Dryje (L), Tomas Skolka, Lukas Vrablik

Polska: Igor Nurkiewicz, Patryk Dudek, Oskar Trawka, Jakub Szczurowski, Marcel Kiciński, Filip Falkowski, Jakub Olejniczak (L), Maksymilian Durski, Bartosz Chrzanowski, Wojciech Olejniczak, Maksymilian Łysoń, Maciej Korona, Maciej Chwalba (L), Krzysztof Pietruszewski

Źródło: pzps.pl