Trzeci mecz i trzecia porażka naszej reprezentacji na ME U18. Dziś lepsi okazała się reprezentacja Chorwacji. Nasi reprezentanci mieli problemy z skutecznością w tym spotkaniu.

Duży wpływ na wynik meczu miał przestój Polaków w drugiej kwarcie, po którym musieli odrabiać straty, oraz słabsza postawa w trzeciej kwarcie. Tę część spotkania nasz zespół przegrał 13:23.

Chorwaci wyraźnie wygrali walkę pod tablicami (53:38 w zbiórkach) oraz byli znacznie skuteczniejsi z dystansu. Duże problemy Biało-Czerwonym sprawił wchodzący z ławki Vigo Bart – 23 punkty i 5 zbiórek. Nasi kadra miała w całym spotkaniu skuteczność z gry na poziomie 32.8% i to był dodatkowy element, który zdecydował o wyniku.

Chorwacja – Polska 73:56 (14:15, 17:12, 23:13, 19:16)

Polska: J. Cwik 13, Sz. Nowicki 10, J. Nowicki 9, M. Orłowski 7, P. Sowiński 6, J. Śmiglak 5, J. Osiński 3, M. Samiec 2, M. Nagel 1, J. Szumert 0, A. Walczak 0, K. Kuczawski 0