Fot: Katarzyny Piter

Katarzyna Piter i Fanny Stollar pokonały w finale turnieju WTA 250 w Budapeszcie amerykankę Jessie Aney i Czeszkę Annę Siskovą 6:2, 4:6, 10:4.

Pochodząca z Poznania tenisistka w turnieju w Budapeszcie wystąpiła po raz drugi w przeciągu dwóch lat. W poprzednim roku 32-letni tenisistka grająca w parze z Kimberley Zimmermann przegrała i musiała zadowolić się z drugiego miejsca.

Pierwszy set był nerwowy w wykonaniu obydwu par, jednak szybciej nerwy opanowała Polka i Węgierka, które od stanu 3:2 wygrały trzy kolejne gemy i wygrały pierwszego seta 6:2.

Na początku drugiej partii Piter z partnerką miały szanse na przełamanie, jednak nie wykorzystały jej, a po chwili same stracił serwis. Po chwili jednak doprowadził do wyrównania 3:3, a kluczowa dla losów seta był siódmy set, w którym Polka i Węgierka ponownie oddały serwis i przegrały seta 6:4.

W super tie-breaku początkowo toczyła się gra punkt za punkt, jednak w pewnym momencie Piter i Stollar odskoczyły rywalkom na trzy punkty po tym jak zdobyły punkt przy serwisie rywalek. Ostatecznie wygrały decydujące starcie 10:4 i Polka mogła świętować swój drugi deblowy tytuł mistrzowski w karierze.