Po bardzo wyrównanym meczu, w którym o zwycięstwie musiał rozstrzygnąć tie-break, Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały z brazyliską parą Ana Patricia/Duda 1:2. Oznacza to dla nich odpadnięcie z turnieju, po zajęciu 3 miejsca w grupie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Obie pary dwoiły i troiły się w obronie.  Gra niemal cały czas toczyła się punkt za punkt. Po dobrej obronie Gruszczyńskiej, na siatce lepsza okazała się być Wachowicz i wyprowadziła polską parę na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Długo ono jednak nie trwał, bo już kilka chwil później brazylijki wyrównały. Dalsza część partii to wciąż wymiana „oczko” za „oczko”. Dopiero w końcówce nasze reprezentatki zdołały wypracować sobie dwa punkty zaliczki, które dały im zwycięstwo 21:19.

Druga partia rozpoczęła się dla polskiej pary kapitalnie, bo od trzech punktów przewagi. Później jednak tak kolorowo już nie było… Brazylijki złapały wiatr w żagle i szybko doprowadziły do wyrównania, a następnie co raz większego prowadzenia. Polki podjęły jednak walkę i doprowadziły do gry na przewagi. Wojnę nerwów lepiej zniosły brazylijki, które po punktowym bloku Any Patríci Ramos wygrały drugą odsłonę 24:22. Oznaczało to, że o zwycięstwie będzie decydował tie-break.

Trzeci, decydujący set to znów bardzo wyrównana walka. Po kolejnej już w tym meczu efektownej obronie Wachowicz, atak skończyła Gruszczyńska i Polki prowadziły 3:1. Brazylijki ponownie szybko wyrównały i co raz bardziej odjeżdżały polskiej parze. W końcówce miały w górze trzy piłki meczowe. Polkom udało się jedną wybronić, ale przy drugiej nie miały już nic do powiedzenia. Mecz technicznym plasem po ciasnym skosie skończyła Duda. Polki uległy brazylijkom 12:15, przegrywając cały mecz 1:2. Zajęły tym samym 3 miejsce w grupie, co oznacza, że był to ich ostatni mecz na tym turnieju.

Beach Pro Tour – Elite 16
Ana Patricia/Duda (BRA) – Gruszczyńska/Wachowicz (POL) 2:1 (19:21, 24:22, 15:12)