Bartosz Łosiak i Michał Bryl pokonali w spotkaniu 1/16 finału mistrzostw świata siatkarzy plażowych Norwegów Mathiasa Berntsena i Hendrika Nikolai Mola 2:0 i zagrają w kolejnej rundzie mistrzostw.

Biało-Czerwoni spotkanie zaczęli od straty czterech punktów i przegrywali 0:4. Po chwili doprowadzili jednak do wyrównania (4:4). Kolejne akcje należały do polskich siatkarzy, którzy wyszli na czteropunktowe prowadzenie (10:6). Skandynawowie wykorzystali, krótki przestój w grze Polaków i wyrównali stan meczu (11:11). W kolejnych akcjach lepiej spisywał się Łosiak i Bryl, którzy wygrali pierwszego seta 21:18.

W drugim secie Polacy dominowali od początku i nie oddali Norweg prowadzenia, które uzyskali w początkowej fazie seta. Po dobrych atakach prowadzili trzema punktami (9:6). Norwegowie nie potrafili zbliżyć się do rywali, którzy zwiększyli prowadzenie i prowadzili już 17:13. W końcówce reprezentacji Polski grali pewnie i wygrali drugiego seta 21:16 i cały mecz 2:0.

1/16 finału

Bartosz Łosiak/Michał Bryl – Mathias Berntsen/Hendrik Nikolai Mol 2:0 (2:118, 21:16)