Foto: Volleyball World

Michał Bryl i Bartosz Łosiak odpadli w ćwierćfinale Beach Pro Tour Elite16 z wicemistrzami świata i mistrzami Europy – Szwedami Davidem Ahmanem i Jonatanem Hellvigą. Tym samym biało-czerwoni zakończyli turniej w Tepic na wysokim piątym miejscu. 

Spotkanie już od pierwszych akcji obfitowało w emocje. Blok Jonatana Hellviga sprawił, że to Szwedzi prowadzili 5:3. Polacy szybko na to odpowiedzieli atakiem i asem w wykonaniu Michała Bryla. Do wyniku 9:9 gra była piekielnie wyrównana. Kiedy Ahman zaczął mocno atakować nagle rywale Polaków znów znaleźli się na czele 12:9. Biało-czerwoni nie odpuszczali i po asie Bryla zbliżyli się na jedno oczko (14:13). Szwedzi jednak nie dali za wygraną i mocno przyśpieszyli swoją grę, w czym połapać nie mogli się Polacy. Seta zakończył skutecznym zbiciem Hellviga (21:16).

Druga partia zapowiadała się lepiej dla Bryla i Łosiaka. Gdy pierwszy z nich stanął w polu serwisowym, a do tego dołożył jeszcze szczelny blok Polacy prowadzili trzema punktami. Zaliczkę utrzymywali do stanu 16:13. Od tego momentu bowiem w ich grze zaczęło się coś psuć. Wykorzystał to Ahman, a potem dwoma blokami również Hellviga. Nasi siatkarze plażowi walczyli do samego końca broniąc piłek meczowych. Ostatecznie jednak po nieudanym ataku Bryla musieli uznać wyższość przeciwników (23:21).

Łącznie Bryl zapunktował dwadzieścia dwa razy, a Łosiak jedenaście. Biało-czerwoni turniej kończą na piątym miejscu, ale ważniejsza dla nich w kontekście igrzysk olimpijskich jest pokaźna zdobycz punktowa do rankingu.

Ahman/Hellvig – Bryl/Łosiak 2:0 (21:16, 23:21)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!