Fortuna Puchar Polski 2022/2023, Legia Warszawa
Foto: Mateusz Kostrzewa oraz Janusz Partyka/ legia.com

Jak poinformowały Wirtualne Media, Telewizja Polsat od sezonu 2024/2025 nie będzie pokazywała na własnych antenach piłkarskiego Pucharu Polski ani Fortuna 1. Ligi. Według tego portalu to Telewizja Polska wygrała przetarg na te rozgrywki. Publiczny nadawca pokazywać ma także II ligę, Ekstraligę kobiet oraz młodzieżowe ligi U-19.

Publiczny nadawca jest bliski zdobycia praw do bardzo atrakcyjnych rozgrywek w Polsce. Według Wirtualnych Mediów TVP wygrała przetarg na pokazywanie spotkań Pucharu Polski w trzech kolejnych sezonach, począwszy od sezonu 2024/2025. Informacja oficjalnie nie została jeszcze jednak potwierdzona. Przypomnijmy, że Polsat pokazywał te rozgrywki od 2014 roku.

Portal przekazał także, że Telewizja Polska zwyciężyła w przetargu na prawa do transmitowania Fortuna 1. Ligi od kolejnego sezonu. Polskie zaplecze piłkarskie staje się coraz bardziej atrakcyjne, więc nie dziwi, że pokusiła się o nią telewizja publiczna. To byłby kolejny cios dla Polsatu, który również miał tę ligę w swoim pakiecie. Dopełnieniem praw w TVP ma być także II liga, Ekstraliga kobiet oraz młodzieżowe ligi U-19.

Główną zaletą tych rozgrywek w Telewizji Polskiej ma być to, że będą one pokazywane na ogólnopolskich antenach, m.in. w TVP Sport, który znajduje się w telewizji naziemnej. Mecze, które nie zmieszczą się natomiast w ramówce, najprawdopodobniej pokazywane będą za darmo na stronie sport.tvp.pl.

Wiele natomiast wskazuje na to, że rozgrywki ligowe w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn przejmie Polsat, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!