fot: pzj.pl

Podczas zawodów CSIO w Pradze drużyna polskich skoczków w składzie Adam Grzegorzewski i Issem, Maksymilian Wechta i Chepettano, Wojciech Wojcianiec i Chintablue, Przemysław Konopacki i Home-Run zdobyła kwalifikację olimpijską.

Polscy zawodnicy do rywalizacji stanęli z przedstawicielami Czech, Bułgarii, Wegier , Litwy, Słowacji Słowenii, Ukrainy, Uzbekistanu, Turcji oraz Izraela. Ostatecznie z uzyskania kwalifikacji cieszyć się mogli zawodnicy z Polski i Izraela.

To jest przełomowy rok dla jeździectwa w Polsce, a drużynowa kwalifikacja skoczków jest dla nas wisienką na torcie. Zdobycie biletu na Igrzyska Olimpijskie to efekt ciężkiej i przemyślanej pracy zawodników, właścicieli koni i całego sztabu szkoleniowego skoków na czele z Trenerem Kadry Janem Vinckierem. To po raz kolejny potwierdzenie trafności systemu szkolenia Polskiego Związku Jeździeckiego, gdzie w sztabie zebraliśmy wybitnych specjalistów-powiedział dla oficjalnej strony PZJ, prezes związku Marcin Kamiński.

W maju z kwalifikacji olimpijskiej cieszyła się drużyna Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w składzie Małgorzata Korycka i Canvalencia, Wiktoria Knap i Quintus 134, Jan Kamiński i Jard oraz Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4.

Miesiąc później z awansu cieszyła się drużyna ujeżdżenia w składzie: Żaneta Skowrońska-Kozubik i koń Romantic P, Magda Jura i Ron (hod. Małgorzata Lisiecka), Marta Sobierajska i Ultrablue de Massa oraz Mateusz Cichoń i Herzregent 2, która wygrała kwalifikację olimpijską podczas zawodów w Budapeszcie, które rozgrywane były w dniach 7-11 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!