fot: PKO BP Ekstraklasa

W meczu 2. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała 4:1 Puszczę Niepołomice, dla której był to drugi z rzędu wyjazd na początku debiutanckiego sezonu. Zespół beniaminka trzymał się aż do doliczonego do pierwszej połowy czasu gry. Potem już kontrolą wydarzeń na boisku zajęli się doświadczeni gospodarze.

Pierwsza połowa była zacięta, obie drużyny prezentowały się równie ambitnie. Jednak tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, Wojciech Łaska strzelił pięknego gola dla Jagiellonii, dając swojemu zespołowi prowadzenie 1-0 na przerwę.

W drugiej połowie Jagiellonia kontynuowała swoje ataki, starając się zdobyć kolejne bramki. Przytłaczająca przewaga dała efekty w 66. minucie, kiedy to Afimico Pulu zdobył drugą bramkę dla Jagiellonii, podwyższając wynik spotkania.  Beniaminek z Niepołomic starał się odrobić straty i udało mu się to w 76. minucie za sprawą Łukasza Sołowieja. To było jednak wszystko na co było stać Puszczę. W końcówce spotkania dwukrotnie piłkę w siatce umieszczali zawodnicy z Białegostoku. W 81. minucie uczynił to Afimicio Pulu, a na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Jakub Lewicki.