fot: Fortuna 1 Liga

Wisła Kraków pokonała Polonię Warszawa 3:2 w spotkaniu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla zespołu Polonii była to druga ligowa porażka, a drużyna z Krakowa sięgnęła po pierwszy komplet punktów w sezonie.

Od pierwszych minut to Wisła dominowała i w jedenastej minucie Goku Roman zagrał do Miki Vilara, który zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, a w bramce dobrze spisał się Michał Kuchta. Dziesięć minut później Goku Roman otrzymał podanie od Angela Rodado i uderzył groźnie, jednak ponownie na posterunku był Michał Kuchta. Goście atakowali i przed przerwą objęli prowadzenie. Strzał Jesusa Alfaro został zablokowany, a do piłki doszedł Roman, który dośrodkował w pole karne, a tam do piłki doszedł Miki Villar i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Początek drugiej połowy należał do Wisły, która w 53. minucie podwyższyła prowadzenie po golu Angela Rodado, który uderzeniem głową pokonał Kuchte. Chwile później Kacper Duda uderzał, a piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez bramkarza beniaminka Fortuna 1 Ligi. Polonia, która po stracie gola próbowała zaatakować, zdobyła gola kontaktowego w 64. minucie po tym jak dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Mateusz Michalski. Wisłą zagroziła bramce gospodarzy w 80. minucie po tym jak w dogodnej sytuacji znalazł się Goku, którego strzał w ostatniej chwili zablokował jeden z obrońców. W 81. minucie zagrożenie pod bramką Wisły stworzył Michalski, który zagrał z prawej strony do nadbiegającego Kobusińskiego, który uderzył obrok bramki. W 88. minucie sporo zagrożenia pod bramką Wiślaków zrobiło dośrodkowanie z rzutu wolnego, które niecelnym uderzeniem głową wykończył Tomasz Wełna. W 91. minucie Wisła zamknęła spotkanie trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego Szymona Sobczaka. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Szymon Kobusiński. W 97. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola po uderzeniu Michała Grudniewskiego. Polonia w ostatnich sekundach umieściła piłkę w bramce gości po uderzeniu Michała Grudnowskiego, a sędzia po analizie VAR nie uznał gola.