Iga Świątek

Iga Świątek bardzo szybko rozprawiła się z Niemką Laurą Siegemund w meczu finałowym turnieju BNP Paribas Warsaw Open rozgrywanego w Warszawie.

Numer jeden światowego rankingu w dniu dzisiejszym dokończyła przerwany wczoraj pojedynek z Belgijką Yaniną Wickmayer. Po krótkiej przerwie Polka wróciła na korty i nie dała najmniejszych szans, sklasyfikowanej na 153. miejscu w rankingu rywalce.

W pierwszym gemie Świątek grała pewnie i nie dawała szans rywalce, która nie potrafiła sobie poradzić z dobrze dysponowaną tenisistką z Raszyna. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:0 po zaledwie 31 minutach gry.

W drugim secie podobnie jak w poprzednim dominowała Polka, która wykorzystała drugie szanse na przełamanie i prowadziła 2:0. Pierwszego gema Niemka zdobyła przy stanie 3:0. Kolejne punkty padały łupem Raszynianki, która wygrała drugiego seta 6:1 i cały mecz 2:0.

Świątek po raz pierwszy w karierze wygrała turniej rangi WTA 250.