fot: Fortuna 1 Liga

Odra Opole pokonała 3:0 Resovię Rzeszów w spotkaniu rozegranym w ramach drugiej kolejki Fortuna 1 Ligi.

W początkowej części spotkania gra toczyła się głównie w okolicach pola środkowego. Pierwszą groźną akcję Resovia przeprowadziła w trzydziestej drugiej minucie, gdy do dośrodkowania doszedł Kamiński, a jego uderzenie wybronił Gliwa. Po chwili Makuszewski zagrał w pole karne, a tam piłkę wyłapał bramkarz rywali.

Drugą część spotkania od prób ataków rozpoczęli Rzeszowianie, a dokładnie Kanach, który próbował zaskoczyć bramkarza uderzeniem z dystansu, które okazało się niecelne. Odra wyszła na prowadzenie w 53. minucie po golu Dawida Czaplińskiego, który wykorzystał błąd Gliwy. Dwie minuty później goście grali w osłabieniu po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kornel Osyra. Swoją szansę na zdobycie gola miał Maciej Makuszewski, który zdecydował się na strzał, z którym problemów nie miał bramkarz rywali, Po chwili z dystansu uderzał Antczak i piłka po odbiciu od jednego z rywali wyszła na rzut rożny. W osiemdziesiątej minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie po tym jak Galan zagrał do Makuszewskiego, a ten uderzeniem z pola karnego pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Borjan Galan.