fot: Polski-Sport.com/Piotr Cichowski

Lech Poznań wygrał swój pierwszy mecz przy ulicy Bułgarskiej w tym sezonie. Na stadionie miejskim w Poznaniu, który od początku tego tygodnia nosi już nazwę ENEA Stadion, Kolejorz pokonał Radomiaka Radom 2:0.

Mecz inaugurujący rozpoczęcie nowego sezonu przy Bułgarskiej przyciągnął rzeszę kibiców. Frekwencja, która wyniosła ponad 20 tysięcy fanów Kolejorza, była rekordowa z perspektywy ostatnich kilku lat.

Już w pierwszej połowie meczu kibice Lecha mieli powody do radości. W czterdziestej minucie do siatki trafił Mikael Ishak. Gol „Papy Ishaka” w szczególności może cieszyć, gdyż zawodnik w końcówce poprzedniego sezonu nabawił się boreliozy i jego zdrowie, jak i przyszłość w piłce nożnej stanęły pod znakiem zapytania.

W drugiej połowie, Radomiakowi nie udało odwrócić się losów meczu. W 73′ minucie kolejnego gola dla Kolejorza zdobył Filip Szymczak. Trzy punkty pozostały na Bułgarskiej. Po drugiej kolejce Lech posiada pełną pulę punktów. Podawany jako jeden z pretendentów do zdobycia tytułu Mistrza Polski, Kolejorz nie popełnił jak na razie falstartu.

Lech Poznań – Radomiak Radom 2:0