Jakub Świerczok

Polski napastnik Jakub Świerczok na boisku przebywał siedemdziesiąt dwie minuty i podczas nich zdołał strzelić swojego premierowego gola w zespole Omiy Ardija. Jego drużyna wygrała 2:1 z Zweigen Kanazawa.

Jakub Świerczok w trakcie trwającego okna transferowego zmienił barwy klubowe. Napastnik zdecydował się na kontynuowanie kariery w Japonii, dołączając do Omiy Ardija.

Piłkarz zdobył bramkę w wygranym przez swój zespół meczu 28. kolejki japońskiej J2 League. 30-letni napastnik strzelił gola w 35. minucie. Ogólnie na placu gry spędził 72 minuty.

Zwycięstwo ekipy Świerczoka było bardzo ważne, gdyż aktualnie zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z 22. punktami i do strefy bezpieczeństwa traci dziewięć punktów. Choć to dopiero drugi mecz Polaka w barwach tego klubu, to piłkarz już teraz wyrasta na lidera.

Swoje następne spotkanie rozegra 6 sierpnia o 12:00 przeciwko Blaubitz Akita. Japońscy kibice liczą na jego kolejne trafienia.

28. kolejka japońskiej drugiej ligi:

Zweigen Kanazawa – Ōmiya Ardija 1:2

35′ 0:1 Jakub Świerczok

37′ 0:2 Norimichi Yamamoto

90′ 1:2 Masamichi Hayashi