Lech Poznań pokonał w meczu rewanżowym II rundy eliminacji Ligi Konferencji litewski Żalgiris Kowno 2:1 i awansował do kolejnej rundy, w której zmierzy się ze słowackim Spartakiem Trnava.

Już po niespełna 120 sekundach goście mogli wyjść na prowadzenie po uderzeniu Filipa Marchwińskiego piłkę na rzut rożny wybił Deividas Mikelionis. Miejscowi w pierwszych minutach dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka. Bliski zdobycia bramki samobójczej był Edvinas Girdvainis, który przeciął dośrodkowanie Lechitów, a piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy. Po chwili Edvinas Girdvainis źle interweniował w polu karnym i piłka wylądowała na rzucie rożnym. W 14. minucie Miha Blazić zagrał głową przed bramke rywali, a tam Filip Marchwiński z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.Żalgliris zagroził bramce Lecha w 22. minucie gdy w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem znalazł się Anton Fase, którego strzał wybronił Mrozek. Lech, który większość ataków próbował przeprowadzić prawą stroną boiska, nie potrafił przedrzeć się przez defensywę gospodarzy. W 35. minucie drugą znakomitą sytuację na doprowadzenie do remisu miał zespół z Litwy, ale ponownie zabrakło skuteczności. W końcowych minutach spotkania Lech dominował, ale nie potrafił przełożyć tego na kolejną bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy chcieli doprowadzić do wyrównania i w 47. minucie z dystansu strzelał Fase, a piłkę na rzut rożny wybił Mrozek. Kolejną akcję przeprowadził zespół z Poznania, ale wprowadzony w miejsce Szymczaka, Hotić uderzył niecelnie. W 81. minucie w polu karnym faulowany był Artu Sobiech, który zdecydował się wykonać rzut karny, a piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Szanse na podwyższenie prowadzenia miał Kvekveskiri, którego strzał minął bramkę rywali. W 91. minucie po indywidualnej akcji piłkę w siatce umieścił Adriel Ba Loua. W ostatnich sekundach spotkania gola dla zespołu z Litwy zdobył Uzela, którego strzał odbił się od jednego z zawodników Lecha i zaskoczył Bartosza Mrozka.