Bartosz Łosiak i Maciej Rudol oraz Piotr Kantor i Jakub Zdybek doznali porażek w pierwszych spotkaniach mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które odbywają się w Wiedniu.

Bartosz Łosiak i Maciej Rudol ulegli po tie-breaku austriackiej parze Seidl/Pristauz. W pierwszym secie gra była wyrównana, a lepsi okazali się rywali Biało-Czerwonych, którzy wygrali 24:22. W drugiej partii od początku z dobrej strony pokazał się Łosiak i Rudol, którzy wyszli na prowadzenie 5:2, a w kolejnych akcjach powiększali przewagę (14:6). Ostatecznie Polacy wygrali drugiego seta 21:14. Niestety decydujący o zwycięstwie set okazał się zwycięski dla Seidla i Pristauza, którzy grali pewniej i wygrali seta 15:9 i cały mecz 2:1.

Kantor i Łosiak musieli uznać wyższość Holendrów Immersa i Van de Velde, którzy w dwóch setach okazywali w końcówkach więcej spokoju i wygrali obydwie partie odpowiednio 21:19 i 22:20.