Maja Chwalińska

W 1/8 finału WTA 125 w Kozerkach na kortach twardych zajmująca 532, miejsce w rankingu WTA Maja Chwalińska pokonała 2:1 Annę Siskovą. Przeciwniczką Chwalińskiej w ćwierćfinale będzie Polka Martyna Kubka. Stawka meczu to awans do półfinału.

Reprezentantka Polski już sprawiła niespodziankę w trakcie turnieju eliminując w pierwszej rundzie rozstawioną z numerem jeden reprezentantkę Niemiec Jule Niemeier zajmującą 94, miejsce w rankingu WTA 2:1.

Mecz 1/8 finału pomiędzy Mają Chwalińską, a reprezentantką Czech Anną Siskovą trwał ponad dwie godziny. Rywalizacja o awans do ćwierćfinału rozstrzygnęła się w trzech setach. Chwalińska przegrała pierwszego seta 4:6. Czeszka przełamała serwis Polki w dziesiątym gemie. Chwalińska w całym pierwszym secie uzyskała dwa asy serwisowe.

Od początku drugiego seta Chwalińska przejęła inicjatywę. Już w pierwszym gemie przełamała przeciwniczkę, a przy swoim serwisie powiększyła prowadzenie do dwóch punktów. Przewaga przełamania miała miejsce aż do zakończenia seta. Chwalińska wygrała partię 6:4 i doprowadziła do remisu w meczu 1:1.

Trzeci set to zdecydowana dominacja Polki. Już w pierwszym gemie nastąpiło przełamanie. Drugiego gema Polka także rozstrzygnęła na swoją korzyść. Czeszka wygrała tylko trzeciego gema. Kolejne cztery padły łupem polskiej zawodniczki i seta Chwalińska wygrała 6:1, oraz całe spotkanie 2:1.