Hubert Hurkacz przegrał po wyrównanej walce z liderem rankingu ATP Carlosem Alcarazem i nie zagra w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Montrealu.

Spotkanie rozpoczął znajomicie Hurkacz, który prowadził już 3:0 po udanym przełamaniu Hiszpana. W piątym gemie Alcaraz miał dwie szanse na przełamanie polskiego tenisisty, których nie wykorzystał. Kolejne gemy to pewne zagrywki z obydwu stron i zwycięstwo Hurkacza w pierwszym secie 6:3.

Drug set idealnie rozpoczął się dla Hubiego, który przełamał rywala. Niestety w kolejnym gemie popularny Carlitos wykorzystał trzeciego break pointa i doprowadził do wyrównania. Kolejne gemy były wyrównane i o końcowym zwycięstwie zdecydował tie break, w którym lepszy okazał się hiszpański tenisista.

Trzecia partia układała się po myśli rywala Polaka, który przełamał go dwukrotnie i prowadził już 5:2, a w kolejnym gemie nie wykorzystał dwóch piłek meczowych przy własnej zagrywce. Hurkacz po chwili doprowadził do remisu 5:5 i podobnie jak o drugim secie tak i w trzecim o zwycięstwie zdecydował tie-break, w którym więcej spokoju zachował Alcaraz i to on wygrał gema i cały mecz.