Iga Świątek pokonała Karolinę Muchovą 6:1 4:6 6:4 , tym samym Polka zameldowała się w kolejnej fazie turnieju.

Początek meczu zdecydowanie należał do Polki. W pierwszym secie na IGA Stadium raszynianka rozbiła rywalkę i zdominowała spotkanie. Zakończyła seta stanem 6:1.

Drugi set przybrał z goła inny obrót wydarzeń. Czeszka pewnie zaczęła drugą część spotkania, wyszła na prowadzenie 4:1. Iga zaczęła wtedy gonić wynik. Raszyniance udało odrobić się stratę podania, ale serwując na wyrównanie 4:4, niestety ponownie utraciła serwis. Muchova wyszła na prowadzenie 5:3, serwowała po trzeciego seta. Polce jednak ponownie udało się zdobyć przełamanie powrotne. Serwis zdecydowanie nie był mocną stroną żadnej z zawodniczek. W ostatnim gemie drugiego seta, Polka ponownie utraciła swoje podanie, przegrywając tą część spotkania.

Zanim zawodniczki zdążyły rozpocząć trzeci set, w Montrealu zaczął padać deszcz. Mecz został przerwany na ponad trzy godziny. Po powrocie na kort, zawodniczkom udało się rozegrał jedynie jednego pełnego gema. Świątek przełamała rywalkę. Przy własnym podaniu, niestety pogoda znowu się popsuła i zawodniczki musiały zejść do szatni.

Po ponownym powrocie na kort, Iga Świątek utrzymała bezpieczne prowadzenie jednego przełamania i zakończyła mecz 6:1 4:6 6:4.

Kolejną rywalką Polki będzie reprezentantka gospodarzy Leylah Fernandez lub Amerykanka Danielle Collins.