fot: Twitter.com @RTS_Widzew_Lodz

Dziesięć drużyn wywalczyło awans do 1/32 finału rozgrywek piłkarskiego Pucharu Polski. W ostatnim meczu Polonia Warszawa 3:2 pokonała Siarkę Tarnobrzeg po dwóch bramkach Pawła Tomczyka. Najwyższe zwycięstwo, odnieśli piłkarze Znicza Pruszków, pokonując na własnym stadionie Górnik Polkowice 4:1.

Jak pisaliśmy wcześniej, awans do 1/32 finału Pucharu Polski wywalczyli: Garbarnia Kraków po pokonaniu Sandecji Nowy Sącz, Pogoń Siedlce po zwycięstwie nad Olimpią Elbląg, Radunia Stężyca sprawiająca niespodziankę eliminując Stomil Olsztyn, a także Kotwica Kołobrzeg po zwycięstwie nad rezerwami Zagłębia Lubin.

Dotychczasowe mecze 1/64 Pucharu Polski sprawiło, że sędziowie pokazali trzy czerwone kartki. Takie wydarzenia miały miejsce w meczach Chojniczanki Chojnice ze Śląskiem 2 Wrocław, Pogoń Siedlce z Olimpią Elbląg oraz Sandecji Nowy Sącz z Garbarnią Kraków. Największe emocje towarzyszyły parze KKS Kalisz z GKS Katowice. Awans rozstrzygnął się po konkursie rzutów karnych, a znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz gospodarzy. Awans wywalczyli zawodnicy z Kalisza.

Trzy mecze sprawiły, że bramkarze poszczególnych drużyn zachowali czyste konta. Takie zdarzenia miały miejsce w meczach Chojniczanki Chojnice ze Śląskiem II Wrocław, Motoru Lublin z Lechem 2 Poznań oraz meczu Wisły Puławy z Hutnikiem Kraków. Najwięcej, bo aż pięć bramek padło w spotkaniu Znicz Pruszków z Górnikiem Polkowice. Gospodarze pokonali przeciwnika 4:1. W ostatnim meczu Polonia Warszawa na własnym stadionie podejmowała Siarkę Tarnobrzeg. Po pierwszych 45 minutach gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch bramkach Pawła Tomczyka. W drugiej połowie kontaktową bramkę w 62 minucie zdobył Cichocki. Polonia strzeliła trzeciego gola autorstwa Kluski w 67 minucie. Wynik meczu został ustalony w doliczonym czasie gry, kiedy to dla Siarki trafił Krzysztofek. Polonia wygrała mecz 3:2 i awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.