Polska para – Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak rywalizowała na warszawskiej Moncie w finale turnieju Beach Pro Tour Futures przeciwko łotewskiemu duetowi Plavins/Fokerots. Natomiast Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz w tych samych zawodach mierzyły się z Austriaczkami. Obie polskie pary zdobyły srebrne medale.

Łotysze zdołali przejąć kontrolę w końcówce pierwszego seta i całkowicie dominowali w drugim, co przypieczętowało ich triumf. Biało-czerwoni natomiast musieli zadowolić się drugim miejscem w turnieju.

Całe spotkanie było pełne wyrównanej rywalizacji od samego początku. Żadna z drużyn nie zdobyła znaczącej przewagi, a wynik oscylował wokół remisu. Taka równowaga utrzymywała się aż do końca pierwszego seta. Mimo że Łotysze zdobyli pierwszą piłkę setową po udanym ataku Martinsa Plavinsa (20:19), biało-czerwoni nie pozwolili im na wygraną w pierwszym podejściu. Dopiero piąta próba pozwoliła Łotyszom zamknąć seta po błędzie jednego z Polaków (26:24).

W drugim secie siatkarze z Łotwy już na początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę (6:3), którą skutecznie utrzymywali. Mimo starań, biało-czerwoni mieli trudności z dogonieniem rywali, którzy utrzymywali ciągły impet. Po autowym ataku Jędrzeja Brożyniaka łotewska para prowadziła już 15:10 i pewnie zmierzała ku zwycięstwu w meczu i całym turnieju. Atak Martinsa Plavinsa dał łotewskiej drużynie piłkę meczową (20:15), a końcowy atak Kristansa Fokerotsa przypieczętował ich zwycięstwo – 21:19.

W finale Beach Pro Tour w Warszawie mieliśmy także drugi polski duet. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zagrały przeciwko austriackiej parze Klinger D./Klinger R.

Finałowy mecz w Warszawie lepiej rozpoczęły Austriaczki, zdobywając przewagę 7:2. Polki starały się dogonić, ale błędy i gra przeciwniczek utrudniały im zadanie. Polkom nie udało się zmienić losów pierwszego seta. Austriacka para wygrała inaugurujący set 21:14.

W drugiej partii mimo poprawy gry Polek to Austriaczki były górą. Autowy serwis Aleksandry Wachowicz dał zwycięstwo rywalką 21:17, i to one zdobyły tytuł.

Mimo srebrnych medali, polscy siatkarze i siatkarki są gotowe na kolejne wyzwania.