Magdalena Linette

Magda Linette turnieju WTA 1000 w Cincinnati nie będzie wspominać najlepiej. W nocy czasu polskiego najpierw przegrała mecz singlowy z Amerykanką Ann Li, a potem wspólnie z Bernardą Perą deblowy.

Mało kto mógł się spodziewać, że Linette nie poradzi sobie z Ann Li (WTA. 192), i nic nie wskazywało porażki aż do drugiego seta. W pierwszym bowiem Polka poradziła sobie rewelacyjnie trzykrotnie przełamując rywalkę, przez co wygrała partię bez straty gema (6:0) wykorzystując drugą piłkę setową.

W drugim secie gra Polki się kompletnie posypała. To ona jako pierwsza straciła swoje podanie i mimo że po chwili odłamała to za moment znów była przełamana. Po długiej walce w piątym gemie zdołała odebrać serwis Li. Kolejne gemy były już zdecydowanie bardziej spokojniejsze i wyrównane, przez co musiało dojść do tie-breaka. W nim to Polka dwukrotnie straciła podanie, a pierwszą piłkę na seta skończyła bez problemu Amerykanka zwyciężając 7-5.

W trzeciej partii gra poznanianki była jeszcze gorsza. Linette po trzech przełamaniach z rzędu przegrywała już 0:5. Gdyby nie to, że raz udało jej się odebrać podanie swojej przeciwniczce, a potem wygrać przy swoim serwisie to końcowy wynik byłby jeszcze słabszy. Tak Polka przegrała 2:6 i w całym meczu 1:2.

W deblu było równie słabo. Pera i Linette w dwóch setach uległy Tajwance Hao-Ching Chan oraz Meksykance Giulianie Olmos. Pierwsza partia zakończyła się pogromem 2:6, po dwóch przełamaniach na Amerykance i Polce. Ostatniego gema rywalki zwyciężyły do zera, co dodało im jeszcze większej mocy.

Drugi set był odrobinę lepszy. Pera & Linette powalczyły w nim i dzielnie trzymały wynik aż do trzeciej straty podania, które przyszło w najgorszym momencie (dziewiąty gem). W dziesiątym nie było już czego zbierać, bo Ching Chan i Olmos wygrały go równie koncertowo co końcówkę poprzedniej partii. Tym samym to one zwyciężyły 6:4 i w całym spotkaniu 2:0.