Efthymios Koulouris strzelił dwa gole dla Pogoni Szczecin w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Pogoń Szczecin pokonała KAA Gent 2:1. Jednak wysoka zaliczka z pierwszego meczu (5:0) zapewniła awans do czwartej rundy piłkarzom z Gandawy.

Pogoń miała przewagę w pierwszej połowie

Początkowe minuty meczu to przewaga Pogoni w ataku pozycyjnym oraz przy rzutach rożnych. W 7. minucie, po stałym fragmencie gry Joao Gamboa zmusił do interwencji Dave Roefa. Gospodarze kolejną bramkową okazję stworzyli w 9. minucie. Niecelnie strzelał Aleksander Gorgon. Większość akcji Portowcy przeprowadzali z lewej strony boiska za sprawą Kamila Grosickiego. Drugi celny strzał na bramkę szczecinianie oddali w 16. minucie. Autorem uderzenia zza pola karnego przy bliższym słupku był Vahan Bichakhchyan, ale Davy Roef bramkarz KKA Gent nie dał się pokonać. Goście mając bezpieczną przewagę z pierwszego meczu szansę na zmianę wyniku mieli w 27. minucie. Pewnie we własnym polu karnym interweniował Bartosz Klebaniuk. W 36. minucie Joao Gamboa oddał niecelny strzał zza pola karnego. Kolejną bramkową okazję gospodarze stworzyli sobie w 39 minucie. Jednak uderzenie Kamila Grosickiego zostało zablokowane. Z kolei po drugiej stronie Bartosz Klebaniuk nie dał się pokonać piłkarzom Gandawy, po akcji w bocznym sektorze boiska. Do zakończenia pierwszej połowy gole nie padły.

Trzy gole w drugiej połowie

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Bartosz Klebaniuk skutecznie interweniował po dobitce rywali z bliskiej odległości i strzale w słupek. Bramkarz portowców swoje nietuzinkowe umiejętności zaprezentował w 56. minucie. W 60. minucie piłkarze Gandawy stworzyli kolejną sytuację na pierwszego gola w tym meczu. Tarik Tissoudali, oddał co prawda strzał, ale tylko niecelny. Ciągle skutecznie w obronie Gentu grał Watanabe. W 77. minucie, po kontrze gości, niecelny strzał nad bramką posłał Tarik Tissoudali. W 79. minucie Pogoń strzeliła wreszcie pierwszą bramkę. Autorem trafienia został wprowadzony chwilę wcześniej Efthymios Koulouris. Do interwencji, w 84. minucie zmusił bramkarza gospodarzy Mariusz Fornalczyk. Dwie minuty później natomiast Pogoń uzyskała drugie trafienie. Fornalczyk znakomitym dośrodkowaniem obsłużył Efthymiosa Koulourisa, a ten nie zawahał się pakując piłkę do bramki. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola uzyskali goście. Na listę strzelców wpisał się Hugo Cuypers. Mimo to Pogoń zdołała obronić zwycięstwo 2:1 na wyjeździe. To niestety nie wystarczyło do awansu do czwartej rundy Ligi Konferencji Europy.

Liga Konferencji Europy – III runda:

Pogoń Szczecin – KAA Gent 2:1 (0:0), w dwumeczu 2:6

79′ 1:0  Efthymios Koulouris

86′ 2:0 Efthymios Koulouris

90+5′ 2:1 Hugo Cuypers

Pogoń Szczecin: Klebaniuk – Stolarski, Lisowski (64′ Koutris), Loncar, Borges – Kurzawa, Gamboa (63′ Rostami), Gorgon (63′ Koluouris), Bichakhchyan (75′ Fornalczyk), Grosicki (63′ Przyborek) – Zahović.

KAA Gent: Roef – Fadiga (46′ Samoise), Kandouss, Watanabe, Torunarigha – Hjulsager (87′ Agbor), Gerkens, De Sart (46′ Kums), Fernandez-Pardo 71′ Hyun-Seok) – Orban (46′ Cuyters), Tissoudali.