Siedemnastego sierpnia do rywalizacji o miano najlepszego klubu w siatkówce plażowej – w ramach PreZero Grand Prix PLS – przystąpiły kluby PlusLigi. Na Energa Stadionie Letnim w Gdańsku oglądaliśmy siatkarzy, których na co dzień możemy zobaczyć na parkietach najlepszej ligi świata. Co prawda czołowi zawodnicy przebywają obecnie na zgrupowaniach reprezentacji, ale zapewniamy, że emocji nie brakowało i zapraszamy na podsumowanie czwartkowych zmagań.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin (1:2)

Na otwarcie turnieju oglądaliśmy bardzo ciekawy pojedynek Mistrzów Europy z klubem ze środka tabeli PlusLigi. Mimo tego, że Kędzierzynianie do Gdańska zabrali mocną ekipę, to w pierwszym secie nie dali rady i ulegli od początku lepiej dysponowanym rywalom. Druga partia również nie układała się po myśli ZAKSY, ale wicemistrzowie Polski odrobili straty i w grze na przewagi okazali się lepsi, wygrywając 27:25. O zwycięstwie decydował więc tie-break, który zwyciężyli siatkarze Cuprum Lubin (15:10).

Trefl Royal Seafood Gdańsk – PGE GiEK Skra Bełchatów (2:0)

Na gdańskiej plaży w drugim meczu PreZero Grand Prix PLS lepszy okazał się miejscowy Trefl. Gospodarze – po fantastycznym pierwszym secie, kiedy to przy stanie 16:13 na korzyść Skry zdobyli aż 12 punktów z rzędu i wygrali premierową odsłonę – nabrali wiatru w żagle. W drugiej partii zdominowali ekipę z Bełchatowa i pewnie wygrali 25:20, a cały mecz 2:0.

Jastrzębski Węgiel – Enea Czarni Radom (0:2)

Mistrzowie Polski w tym starciu mocno odczuli brak kluczowych zawodników. Pierwszą partię siatkarze z Radomia rozegrali niemal koncertowo i pewnie pokonali Jastrzębski Węgiel 25:11. Drugi set nie był już tak jednostronny, ale znów zakończył się wyraźnym zwycięstwem ekipy z Radomia (25:19).

PSG Stal Nysa – Bogdanka LUK Lublin (2:1)

Po pierwszej, wyrównanej partii na prowadzenie wysunął się lubelski LUK (25:23). Pozostałe dwa sety należały jednak do Stali Nysa, która cierpliwością i grą do samego końca przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając kolejno 25:19 i 15:12.

Asseco Resovia Rzeszów – Norwid Częstochowa (2:0)

Premierowa odsłona to pełna dominacja Resovii. Rzeszowianie pewnie wygrali pierwszego seta 25:11. W drugiej partii siatkarze Norwidu postawili już większy opór, ale i tak musieli uznać wyższość wyraźnie lepiej dysponowanych w tym spotkaniu rywali (21:25).

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki (2:1)

Po kolejnym bardzo wyrównanym meczu, o którego zwycięstwie decydował tie-break, zwycięstwo na konto dopisać mogą sobie siatkarze Indykpolu. Olsztynianie w pierwszej partii okazali się minimalnie lepsi od rywali (25:23). Drugi set to znów bardzo wyrównana walka, z której zwycięsko wyszła drużyna z Suwałk (26:24). Tie-break miał już jednak zupełnie inny przebieg. Indykpol rozgromił w nim bezradny Ślepsk 15:7 i wygrał cały mecz 2:1.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Barkom-Każany Lwów (2:1)

Z problemami, bo z problemami, ale drużyna Michała Winiarskiego po falstarcie w pierwszym secie (19:25) zdołała odwrócić losy spotkania i pokonać ukraińską ekipę kolejno 25:20 i 15:12, wygrywając tym samym swój pierwszy mecz na turnieju.

Immergas Warszawa – GKS Katowice (2:0)

Siatkarze Projektu wystąpili w tym meczu z niezwykle ciekawą inicjatywą. Otóż każdy z zawodników miał na ręce opaskę upamiętniającą jednego uczestnika Powstania Warszawskiego.

Wracając jednak do meczu, to Warszawiacy mieli całkowicie pod kontrolą. Pierwszą partię wygrali 25:20, a w drugim secie pewnie zwyciężyli 25:19, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń.

Tym samym zakończył się pierwszy dzień PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku.

Wyniki spotkań w pierwszym dniu PreZero Grand Prix PLS (17.08)

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle – KGHM Cuprum Lubin 1:2
Trefl Royal Seafood Gdańsk – PGE GiEK Skra Bełchatów 2:0
Jastrzębski Węgiel – Enea Czarni Radom 0:2
PSG Stal Nysa – BOGDANKA LUK Lublin 2:1
Asseco Resovia Rzeszów – NORWID Częstochowa 2:0
Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 2:1
Aluron CMC Warta Zawiercie – Barkom Każany Lwów 2:1
Immergas Warszawa – GKS Katowice 2:0