Heichel

W Walencji trwają mistrzostwa świata w gimnastyce artystycznej, które są jednocześnie kwalifikacją do przyszłorocznych igrzysk w Paryżu. W eliminacjach wieloboju indywidualnego debiutująca Emilia Heichel zajęła 31. miejsce.

Mistrzostwa mają podwójne znaczenie – walka o medale i kwalifikację olimpijską. W eliminacjach wieloboju indywidualnego było czternaście miejsc premiowanych przepustką olimpijską, a w rywalizacji łącznie startowały osiemdziesiąt trzy gimnastyczki. Wiadomo było więc, że o kwalifikację dla Polki będzie piekielnie trudno.

Emilia Heichel miała udany sezon za sobą, choć debiut na mistrzostwach pozostawił wiele do życzenia. W pierwszym dniu, w ćwiczeniach z obręczą zdobyła 29.200 pkt., a z piłką 30.700 pkt., co dawało jej 31. miejsce (59,900)

Dziś zakończyły się eliminacje wieloboju indywidualnego.  Emilia Heichel, pomimo wysiłku w drugim dniu zmagań, nie zdołała poprawić swojej pozycji. Uplasowała się na 31. miejscu w wieloboju, zdobywając łącznie 90,250 punktów. Jej występ z maczugami przyniósł wynik 30,350 punktów, co przełożyło się na 18. lokatę. Natomiast w ćwiczeniach z wstążką uzyskała 28,700 punktów, co pozwoliło jej zająć 27. miejsce wśród 83 startujących zawodniczek w tej konkurencji.