Bogusz

Mateusz Bogusz rozpoczął strzelanie w meczu Major League Soccer pomiędzy Los Angeles FC, a Colorado Rapits. Strzelony gol był trzecim polskiego napastnika w tym sezonie. Polski zawodnik na boisku spędził 64. minuty.

Los Angeles FC na własnym stadionie w meczu 24. kolejki amerykańskiej ekstraklasy podejmowało Colorado Rapits. Polski napastnik na boisku pojawił się w wyjściowym składzie. Na bramkowe efekty nie trzeba było długo czekać. Wynik spotkania został otworzony w 19. minucie, a autorem trafienia został Mateusz Bogusz. Gospodarze systematycznie powiększali prowadzenie. Drugi gol w meczu padł dziesięć minut później. Na 2:0 podwyższył doświadczony napastnik reprezentacji Meksyku Carlos Vela. Do zakończenia pierwszej połowy miejscowi strzelili jeszcze trzecią bramkę. Na listę strzelców w 36. minucie wpisał się Ryan Hollingshead.

Bezpieczne prowadzenie sprawiło, że kibice zgromadzeni na stadionie obejrzeli w drugich 45 minutach jednego gola. Ostateczny wynik spotkania ustalił Cristian Olivera na siedem minut przed zakończeniem spotkania.

Los Angeles po wywalczeniu trzech punktów cieszyło się z wywalczenia jedenastego zwycięstwa w sezonie. Drużyna polskiego pomocnika zajmuje drugie miejsce w konferencji zachodniej z dorobkiem 40 punktów. Najbliższy mecz to pojedynek 27. sierpnia z Charlotte FC na wyjeździe.

Major League Soccer: konferencja zachodnia

Los Angeles FC – Colorado Rapids 4:0 (3:0)

19′ 1:0 Mateusz Bogusz

29′ 2:0 Carlos Vela

36′ 3:0 Ryan Hollingshead

83′ 4:0 Cristian Olivera