Reprezentacja Polski zajęła 10. miejsce w mistrzostwach świata w Walencji w drużynowym wieloboju. Polką brakło tylko jednego punktu, aby zdobyć kwalifikację olimpijską do Paryża.

W rywalizacji wzięły udział 24 drużyny narodowe, rywalizujące o medale mistrzostw świata oraz pięć miejsc na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Polska drużyna była częścią tego konkursu. Składająca się z Mileny Górskiej, Madoki Przybylskiej, Małgorzaty Roszatyckiej, Magdaleny Szewczuk i Julii Wojciechowskiej, reprezentacja Polski w tym sezonie zdobyła kilka miejsc na podium w zawodach Pucharu Świata.

W pierwszym układzie z piłkami i wstążkami wkradła się nerwowość i drobne błędy. Polki uzyskały średnią ocenę 28.850 pkt. W drugim układzie z pięcioma obręczami prezentowały się pewniej, zdobywając 34.850 pkt (siódme miejsce). To jednak nie wystarczyło do kwalifikacji olimpijskiej.

Łączny wynik 63.700 pkt. uplasował Polskę na 10. miejscu. Kwalifikację uzyskały Francuzki, zajmując 7. miejsce z wynikiem 64.700 pkt. Niemki uplasowały się na 8. miejscu z wynikiem 64.400 pkt., co najprawdopodobniej pozwoli im zdobyć kwalifikację.  Polki będą walczyć o ostatnią przepustkę olimpijską na Mistrzostwach Europy w przyszłym roku.

Zwycięstwo odniosły reprezentantki Izraela, zdobywając złote medale. Bułgarki i Izraelki napotkały trudności, jednak Izraelki wyrównały je wysoką oceną w występie z obręczami. Zmagania podczas wieloboju drużynowego były emocjonujące, a walka o medale trzymała w napięciu do samego końca.