JAKUB KRZEMIŃSKI I MARCEL WANAT

Polscy siatkarze plażowi o awans do drugiej rundy fazy pucharowej rywalizowali z niemieckim duetem Ole Sackermannem i Joke Johanningiem. Pojedynek zakończył się zwycięstwem naszych zachodnich sąsiadów 2:0. W pierwszym secie to nasi zawodnicy popełnili zbyt dużą ilość własnych błędów, co sprawiło, że partia została przegrana 19:21. Drugi set rozstrzygnął się w końcowych fragmentach po tym jak biało-czerwonym brakowało skuteczności w ataku. Seta wygrali niemieccy zawodnicy 21:18.

JULIA RADELCZUK I PAULINA ŁABUZ

Dwa mecze w fazie pucharowej rozegrały polskie dziewczęta. Biało-czerwone w meczu o awans do 1/4 finału rywalizowały z Ukrainkami Shchutska/Biliak. Pierwszy set padł łupem polskich zawodniczek, które pokonały przeciwniczki 21:17. Zwycięstwo dodało pewności siebie, co było zauważalne w drugim secie. Dominacja Polek była bezdyskusyjna. Julia Radelczuk punktowała w polu serwisowym. Biało-czerwone grały skutecznie w pierwszej akcji, co dało końcowe zwycięstwo 21:11 i awans do ćwierćfinału.

W kolejnej fazie biało-czerwonym nie szło już tak dobrze. W meczu nie udało im się odnieść zwycięstwa. Zbyt mocna okazała się para Lią Berge i Lilli Hohenauer. Reprezentantki Austrii wygrały pierwszą odsłonę 21:17. Takim samym stosunkiem rywalizację Austriaczki rozstrzygnęły w drugiej części grając skutecznie w ataku jak i polu serwisowym. Ostatecznie polskim zawodniczkom pozostanie walka o miejsca 5-8 madryckiego turnieju.