fot: Fortuna 1 Liga

Po trzech bramkach Angela Rodado i po jednym golu Dawida Olejarka i  Goku Romana Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Arkę Gdynia 5:1. Gola dla przyjezdnych zdobył Karol Czubak.

Wisła rozpoczęła bardzo dobrze, bo już w piątej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Angel Rodado, który dobił uderzenie Goku Romana. Arka odpowiedziała pięć minut później golem Karola Czubaka, który uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali. Szanse na wyprowadzenie Wisły na prowadzenie miał Goku Roman, który z okolic pola karnego uderzył w słupek. W 23. minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Eneko Satrustegui i kolejny strzał oddał aktywny Roman, a piłkę z linii bramkowej wybił Adam Marciniak. W 37. minucie Wisła wyszła na prowadzenie po bramce Angela Rodado. Po chwili powinno być 3:1, jednak znakomitej okazji nie wykorzystał Goku Roman.

Na początku drugiej połowy po raz kolejny bramce rywali zagroził Goku, który uderzał minimalnie obok bramki. Grożnie w polu karnym Gdynian zrobiło się w 63. minucie gdy Angel Baena zagrał w pole karne, a z piłką minimalnie minął się Goku Roman. W 73. minucie hattricka zanotował Goku Roman, który pokonał bramkarza rywali bezpośrednio z rzutu rożnego! W końcówce spotkania rozmiar porażki mógł Kacper Skóra, który w sytuacji sam na sam uderzył w poprzeczkę.