Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet z Niemkami rozegrała mecz 1/8 finału Mistrzostw Europy. Biało-czerwone wygrały pojedynek 3:0 (25:22, 25:20, 26:24). Uzyskany wynik zapewnił awans drużynie prowadzonej przez włoskiego szkoleniowca do ćwierćfinału europejskiego championatu.

I SET

Na początku pierwszego seta Polki narzuciły własny styl gry. Punktowała Joanna Wołosz z przechodzącej piłki. As serwisowy oraz skuteczna przy siatce Korneluk i Stysiak dały biało-czerwonym prowadzenie 3:0. Niemki przy zagrywce polskiej reprezentacji popełniały dużo błędów w ataku. Po oczkach zdobytych przez Magdalenę Stysiak i Martynę Łukasik Polki prowadziły już 7:4. Niemki nieznacznie zmniejszyły przewagę Polek po atakach Sigrot oraz Alsmeier. Szczelny blok sprawił jednak, że biało-czerwone prowadziły 13:12. Przy dobrym przyjęciu Polki grały środkiem za sprawą Agnieszki Korneluk. W niemieckim zespole aktywna była Alsmeier, a szczelny blok oraz skuteczność w kończeniu piłek prezentowała Stigrot. Niemiecka drużyna w końcówce doprowadziła do remisu 20:20. Ostatnie akcje w secie należały do Polek. Ataki Agnieszki Korneluk oraz zagrywka polskiej atakującej Magdaleny Stysiak dała zwycięstwo w secie 25:22.

II SET

W drugiej partii, to Niemki prowadziły 6:2 po skutecznym bloku i zagrywce Strubbe. Drużynowy dorobek poprawiała Stigrot. Biało-czerwone przy zagrywce Martyny Łukasik i i kontrach Stysiak doprowadziły do remisu 7:7. Polskie zawodniczki grały dobrze w obronie. Przy dobrym rozegraniu aktywna była Korneluk oraz Jurczyk. Punktowa przewaga urosła jeszcze przy zagrywce Fedusio. Kontry wyprowadzała Korneluk, a szczelny blok funkcjonował przy złym przyjęciu Niemek. Biało-czerwone prowadziły 16:10. Pod koniec seta Polki skuteczność w ataku opierały na Łukasik oraz Stysiak. Zagrywka Alsmeier i punktowanie w ataku Scholzel zmniejszyło prowadzenie polskiego zespołu do czterech punktów 21:17. Zawodniczki włoskiego szkoleniowca utrzymały bezpieczny dystans, a szczelny blok i atak Fedusio dał zwycięstwo 25:20.

III SET

Trzeci set to prowadzenie polskiego zespołu 7:4 po skutecznym bloku oraz atakach Łukasik. Punktowa seria reprezentacji Niemiec sprawiała, że rywalki nie tylko doprowadziły do remisu, ale przy kontrach Alsmeier objęły prowadzenie 14:11. Podrażnione Polki odrobiły straty szczelnym blokiem i wyszły na czoło 15:14. Do końca seta walka toczyła się już punkt za punkt. Po atakach Różański i Stysiak oraz szczelnym bloku Niemek set przy stanie 24:24 rozstrzygnął się na przewagi. Punktowy blok zdecydował o wygranej Polski 26:24 i w całym meczu 3:0. Tym samym nasze siatkarki zagrają w ćwierćfinale z Turcją.