Maliszewska
Foto: pentathlon.org.pl

Anna Maliszewska awansowała do osiemnastoosobowego finału indywidualnych zawodów pięcioboju nowoczesnego podczas mistrzostw świata, rozgrywanych w Bath.

W czwartek w rundzie szermierki, Maliszewska zwyciężyła, wygrywając siedemnaście pojedynków i zdobywając 215 punktów do klasyfikacji pięcioboju. Dzisiaj, w dodatkowej rundzie, Polska zawodniczka doznała porażki w pierwszym starciu, nie zdobywając żadnych punktów. Na basenie uzyskała czas 2:19.47, co dało jej 12. miejsce w grupie.

W finale, zwanym „laser run”, Maliszewska ruszyła z dziewiątego miejsca i utrzymała je do samego końca. To zapewniło jej pewny awans do finałowej rywalizacji, gdzie będzie walczyć nie tylko o medale, ale również o trzy kwalifikacje olimpijskie. Polka w finale wystartuje z dwunastego miejsca (takie zajmowała po rundzie rankingowej szermierki w półfinale). Przed finałem na czele znajduje się Włoszka Alessandra Frezza.

Łukasz Gutkowski zakończył udział w półfinale grupy B mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbywały się w brytyjskim Bath na 13. miejscu. Niestety, ten wynik nie zapewnił mu awansu do  finału.

Półfinał nasz reprezentant rozpoczął od szesnastu wygranych pojedynków rundy szermierki (wynik brany pod uwagę z piątku). W klasyfikacji grupy, w której rywalizował o finał, plasował się na 12. pozycji. W rundzie bonusowej Gutkowski wywalczył dwa punkty, wygrywając jedną walkę. Na basenie osiągnął czas 2:05.86, zajmując 12. miejsce wśród 18 pięcioboistów. Do etapu biegu połączonego ze strzelaniem ruszył z 16. pozycji. Pomimo wyprzedzenia kilku rywali na trasie, przekroczył linię mety jako 13.

Warto podkreślić, że Łukasz Gutkowski już zapewnił sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Natomiast dziś o to samo wyróżnienie w wielkim finale powalczy Anna Maliszewska. Jednakże aby to osiągnąć, musi stanąć na podium.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!